By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 04/2012 Vídeň zve Prahu na prohlídku zámku Schönbrunn – projekt z iniciativy Vídeňské turistické centrály WienTourismus


Podzemní chodby stanice metra Muzeum na Václavském náměstí se v dubnu stávají jevištěm spektakulární reklamní akce organizace Wien Tourismus. Celkem 15 stěn pokrývají obrovské reprodukce fotografií znázorňující přepychové prostory zámku Schönbrunn ve Vídni. Tato neobvyklá výstava se rozprostírá v délce 65 metrů a je tak sugestivní, že kolemjdoucí mají pocit, že se náhle ocitli ve Vídni z doby vlády Habsburků. Jakoby se skutečně procházeli po zámku. Fotografie s obřím formátem zobrazují nejrůznější prostory, jako například Salon císařovny, slavný Zrcadlový sál, Modrý čínský salon nebo známý Berglův pokoj s nádhernými malbami exotických krajin, které vytvořil český barokní malíř Johann Baptist Wenzel Bergl.

Tato akce bude propagována v bezplatném deníku "Metro" formou Tip-on-Cards, což je kartička nalepená na titulní straně, která zájemcům nabízí pobytový balíček ve Vídni od cestovní kanceláře FIRO-tour. Současně se na webových stránkách www.wien.info/sisi pořádá on-line kampaň využívající nástrojů jako jsou sociální média. Zájemci se rovněž mohou zúčastnit výherní soutěže. Hlavní cena je vskutku královský - vlastně spíše císařský - víkend ve Vídni pro dvě osoby, zahrnující dvě noci ve čtyřhvězdičkovém hotelu, bohatou snídani, prohlídku města, vstupenku "Sisi-Ticket" a svačinu s kávou u c. a k. dvorního cukráře Demela. Vídeňská karta pro 72 hodin, která umožňuje bezplatné užívání všech veřejných dopravních prostředků ve Vídni a poskytuje přes 210 slev, tvoří rovněž součást hlavní výhry. 2. až 10. cena zahrnuje vždy dvě vstupenky "Sisi-Tickets", prostřednictvím nichž je možné navštívit zámek Schönbrunn, Císařská apartmá, Muzeum císařovny Sisi, Stříbrnou komoru v Hofburgu a Dvorní depozitář císařského nábytku - Vídeňské muzeum nábytku.

Zámek Schönbrunn v Praze

1. - 30. duben 2012
stanice metra Muzeum
www.wien.info/sisi

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links