By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 04/2012 Má Vídeň


Můj tip, kam za kulturou:
Divadlo Na Vídeňce (Theater an der Wien) uchvacuje diváky znova a znova vynikajícími inscenacemi Händelových oper, které jinak stěží najdete na repertoárech světových scén.

Moje nejmilejší místo:
mám strašně rád historickou halu se sloupovím, která tvoří jádro a výchozí bod našeho muzea. Rozebíhají se odtud cesty za nejrůznějšími sbírkami, kde načerpáte inspiraci, a nakonec vás zavedou do obchodu s neobyčejnými designovými předměty a muzejní restaurace s názvem "Österreicher im MAK", která je ultramoderní variací tradičního vídeňského hostince.

Můj kulinářský tip:
originální a neskonale dobré obložené chlebíčky od Trzesniewskeho, které se jen rozplývají na jazyku! Typickou nezaměnitelnou atmosférou se vyznačuje hlavní lokál v Dorotheergasse v historickém centru Vídně.

Můj tip pro nákupy:
Vídeň má bohudík báječné tradiční podniky, které jsou zastoupené obchody v centru města. Lobmeyr, Backhausen a Augarten jsou tři nejlepší příklady.

Můj tip na krásnou procházku:
miluji vinohrady v Neustiftu v 19. vídeňském obvodu. Není nic krásnějšího než poklidná procházka za slunečného sobotního odpoledne mezi tamními vinicemi.

Christoph Thun-Hohenstein, Direktor MAK, 2011

Christoph Thun-Hohenstein, Direktor MAK, 2011
You can also download a print-ready version of this image. Download here

© Aleksandra Pawloff / MAK

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links