By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 04/2012 Léto ve znamení módy


Akce "MQ Summer of Fashion" odstartuje 14.6.2012 dvěma výstavami. První z nich, "Reflecting Fashion. Umění a móda od dob moderny" v mumoku - Muzeu moderního umění - (www.mumok.at), se zabývá oblečením a módou jako zásadní součástí umění. Tato tématika je aktuální zejména od poloviny 60. let, kdy se jí věnovali umělci jako Ellsworth Kelly, Vito Acconci nebo Daniel Buren. Druhá výstava má název "Technosensual. where fashion meets technology" a koná se ve velmi netradičním a současně inovativním stánku kultury "freiraum quartier 21 International" (www.quartier21.at). Na této výstavě se představují elektronické textilie a technologie, které se nosí. Závěrem se pak koná v bývalých dvorních stájích dnešního muzea mumok velká "Fashion-Party". Během zahajovacího víkendu se koná také módní přehlídka Vídeňského kolegia pro módu, design a textil (15.6.) a další den je na pořadu vystoupení "Benoit Maubrey. Audio Ballerinas" s elektro-akustickými šaty a "Photoautomatenparty".

Kromě kulturních institucí v rámci Muzejní čtvrti, k nimž patří mumok, Vídeňská hala umění, Leopoldovo muzeum, Vídeňská taneční čtvrť nebo dětské muzeum Zoom, se na akci "MQ Summer of Fashion" podílejí i kulturní a umělecké instituce odjinud. Ke zlatým hřebům programu pak bude patřit SENSATION, taneční kreace německé choreografky Lucie Glassové, která se pořádá ve spolupráci s Vídeňskou taneční čtvrtí a jejímž cílem je ukázat souhru těla a módy, filmový festival "frame[o]ut" se slavnou módní bloggerkou Dianou Pernetovou a komentované prohlídky módního depozitáře Vídeňského muzea, který vlastní jednu z nejrozsáhlejších sbírek módy v Evropě a obvykle nebývá přístupný veřejnosti. Přírodopisné historické muzeum pořádá historickou módní přehlídku napříč tisíciletími - od doby kamenné až do období baroka, módní bloggeři organizují bleší trh a časopis Biorama trh "Fair Fair" s ekologickou módou a ekologickými potravinami. Přehlídkové pódium Catwalk, které vytvořili vídeňští architekti ze studia PPAG ve dvorech muzeí v MQ tvoří zdařilý architektonický rámec ke všem pořadům. Závěrečný týden od 12. do 16.9.2012 je zcela ve znamení akce "MQ Vienna Fashion Week" (www.mqviennafashionweek.com), na níž se představí módní kolekce rakouských a zahraničních módních designérů.

MQ Summer of Fashion

14.6.-16.9.2012

MQ, 1070 Wien
www.mqw.at/SoF (on-line od května 2012)

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links