By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 03/2012 Wiedeń dla wegetarian


Tuż przy Ringstraße, naprzeciwko uniwersytetu, od lata 2011 ma swoją siedzibę restauracja Yamm!. Samoobsługa to motto lokalu, który na dwóch piętrach o budzącej szacunek powierzchni 750m² łączy restaurację, lounge bar i bar z daniami na wynos. W menu królują świeże dania wegetariańskie z całego świata, jak na przykład kokosowo - kukurydziana zupa curry, słodko - kwaśna sałatka z marynowanym tofu albo domowe ravioli z dyni. Potrawy gotowane ze składników regionalnych, pochodzących najczęściej z ekologicznych upraw, dania wegańskie, bezglutenowe i bezlaktozowe są przy bufecie specjalnie oznaczone. Każdy może komponować posiłki według własnego smaku, a płaci się według wagi. Najmłodsi goście mają do swej dyspozycji własną, oddzielną salę dla dzieci, w której mogą się pobawić.

Inna duża wegetariańska restauracja została otwarta na początku grudnia 2011 naprzeciwko teatru Ronacher w 1. dzielnicy. Restauracja Tian ma powierzchnię 700 m² i oferuje kuchnię wegetariańską i wegańską na najwyższym poziomie. Bistro mieszczące się na parterze lokalu dostępnego tylko dla niepalących, od śniadania przez cały dzień podaje wyłącznie pełnowartościowe dania, a znajdujący się tuż obok sklep spożywczy ma w swej ofercie przede wszystkim delikatesy własnej roboty. Wieczorami wykwintne posiłki są podawane w suterenie, tutaj także odbywają się wieczory tematyczne, traktujące na przykład o niezwykłych warzywach albo serach.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links