By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 03/2012 Strefa luksusu rośnie


Róg Bognergasse /Tuchlauben w centrum Wiednia to teraz jeden wielki plac budowy. W budynku dawnego banku powstaje nowe centrum handlowe, które ma się specjalizować w wysokiej jakości produktach markowych. Jego otwarcie jest planowane na lato 2012. Głównym najemcą lokalu jest luksusowa francuska marka Louis Vuitton, która na 4 piętrach urządzi swój flagowy sklep. Do obecnego sklepu Vuitton na Kohlmarkt w 2012 roku wprowadzi się Dior. Innym lokatorem tego nowego kompleksu budynków w najatrakcyjniejszym miejscu Wiednia będzie należąca do Prady marka Miu Miu. Oprócz 15 sklepów powstaną tam także nowe biura i mieszkania. Natomiast stojące naprzeciwko nowego luksusowego centrum handlowego domy zostaną zaadaptowane na luksusowy sklep jubilerski.

Nowa świątynia zakupów powiększy wiedeńską ekskluzywną dzielnicę handlową, obejmującą obecnie Kärntner Straße, Graben i Kohlmarkt. Istniejący deptak zostanie do końca 2013 roku przedłużony o nowe centrum handlowe. Kilka domów dalej do 2013 roku ma powstać nowy wiedeński luksusowy hotel: Park Hyatt otworzy na placu Am Hof hotel ze 143 pokojami.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links