By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 02/2012 Nocleh v prázdném obchodě


Trojice vídeňských architektů Kohlmayr. Lutter a Knapp přišla na to, jak využít prázdné nebytové prostory v přízemí řady městských domů. Někdejší prodejny, které mají většinou plochu kolem 25 m², se promění na hotelové pokoje. Vynalézavé systémy žaluzií umožňují více či méně pohledů dovnitř a výhledů ven skrz původní výlohy. Úpravu pokojů zajišťují umělci a umělkyně z okolí, kteří tak představují lokální aspekt celého projektu. V ceně pokoje typu "urbanauts" je mimo jiné také nájem za dvě jízdní kola na dobu pobytu. První vídeňský "street loft" tohoto typu byl otevřen v létě roku 2011 poblíž módní čtvrti ve 4. vídeňském obvodu, v roce 2012 má následovat zahájení provozu v dalších lokalitách.

Více takovýchto ubytovacích zařízení v jedné čtvrti tvoří jakýsi decentralizovaný hotel, jehož služby se usazují v sousedství: kavárna v sousedním domě se promění na jídelnu, kde se podává snídaně, z tureckých lázní hamam naproti se stane relaxační centrum a z baru za rohem hotelový bar. Všechny tyto lokality a tipy jsou zakresleny v plánku, který visí na zdi v hotelovém pokoji. A hotelová hala? Tou se stává celé město. Podle architektů totiž "street lofts" umožňují autentické zažívání městského prostoru, stranou běžných turistických tras. Z pokoje vyjdou hosté rovnou na ulici, ale lofty jsou přitom zároveň i velmi soukromým útočištěm, kam se může cestující v případě potřeby uchýlit.

Urbanauts Street Loft "Die Schneiderin"

Theresianumgasse 35, 1040 Wien
Buchung über www.urbanauts.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links