By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Tisková Zpráva Vídeň 02/2012 Hudební zážitky o Velikonocích


Po velkém loňském úspěchu bude v divadle Ronacher Theater také letos hostovat v době od 31.3. do 5.4. 2012 muzikál Andrewa Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Muzikál, který líčí posledních sedm dní života Ježíše Krista v Jeruzalémě, se bude uvádět v angličtině v režii Dennise Kozeluha a se špičkovým obsazením. V roli Ježíše vystoupí i v roce 2012 Drew Sarich. Hudební doprovod zajistí orchestr Spojených vídeňských scén pod taktovkou Koana Schootse.

Ve velikonočním týdnu (31.3-8.4. 2012) se bude v Divadle na Vídeňce (Theater an der Wien) konat festival OsterKlang. Philippe Jordan a Vídeňští filharmonikové zahájí 16. festival v pořadí oratoriem Kristus na hoře Olivetské. Dalším vrcholem festivalu budou Janovy pašije  Johanna Sebastiana Bacha, které uvede Orchestra of the Age of Enlightenment pod hudebním vedením Stephena Laytona a vokální soubor Ensemble Polyphony, který tento dirigent založil.

  • Jesus Christ Superstar, 31.3-5.4. 2012, Ronacher Theater, Seilerstätte 9, 1010 Wien, www.musicalvienna.at
  • OsterKlang, 31.3-8.4. 2012, Theater an der Wien, Linke Wienzeile 6, 1060 Wien, www.theater-wien.at

Kontakt:

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links