Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

You are here:

Informacje prasowe miasta Wiedeń: lipiec 2021 Boom budowlany: Nowe hotele w Wiedniu

Hotel Motto

Dzięki hotelowi Motto jesienią 2021 w Wiedniu pojawi się nowy hotel, który nie ma sobie równych pod wieloma względami. Położony przy Mariahilferstrasse, największej ulicy handlowej Austrii i jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Wiedniu, hotel Motto łączy paryski klimat lat 20. z nowoczesnym wiedeńskim stylem życia i skandynawską przytulnością. Oficjalne motto brzmi „Wiedeń spotyka Paryż”. Odpowiednio bogaty jest wystrój wnętrz: w pokojach i apartamentach ściany są obite kwiecistymi tkaninami, na ścianach wiszą artystyczne lustra, a na sufitach fantazyjne żyrandole tworząc bajeczną, odprężającą i kreatywną atmosferę. Dywany, meble, płytki i lampy zaprojektowane specjalnie dla hotelu (projekty: Arkan Zeytinoglu Architects) są połączone z meblami vintage – niektóre z nich to oryginały z hotelu Ritz w Paryżu. Hotel Motto nie tylko prowadzi dialog z przeszłością. Twórcy butikowego hotelu z 91 pokojami i apartamentami mówią o „niezwykłej mieszance punk rocka i awangardy”. Hotel ma również wiele do zaoferowania w zakresie gastronomii. Wysoko na dachu zabytkowej kamienicy z lat 70-tych XIX wieku znajduje się restauracja z barem i tarasem. Hotel posiada własną, ekologiczną piekarnię na parterze, która pod względem wystroju wnętrz w niczym nie ustępuje luksusowemu hotelowi.

Hotel Motto
Mariahilferstraße 71A
1060 Wiedeń
www.hotelmotto.at

Witamy serdecznie w Superbude 

Sezon nowych otwarć w Wiedniu rozpoczęło otwarcie hotelu Superbude Wien, który w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego wiedeńskiego Prateru otworzył swoje podwoje na początku czerwca 2021 roku. Jest to pierwsza poza granicami Niemiec lokalizacja innowacyjnych hoteli Superbude. Goście mogą spodziewać się koncepcji hotelu, która łączy kilka światów: „Hotel Komfort, Hostel Vibe oraz Home Feeling“ – tak postrzega siebie Superbude. Do grupy docelowej należą zarówno goście przyjeżdżający tu na weekend, jak i osoby podróżujące w celach służbowych, które wolą mniej formalne klimaty. Za projekt odpowiadało wiedeńskie biuro projektowe Atelier Karasinski we współpracy z Archiguards Architekten, którzy stawiają na miejskie, współczesne i świeże wzornictwo. Założycielka Atelier Karasinski, Laura Karasinski, jest najbardziej rozpoznawalną projektantką wnętrz sklepów, barów i restauracji w Wiedniu (https://atelierkarasinski.com). Do wyboru jest 178 pokoi, zwanych tu „budami”, o powierzchni od 20 do 57 metrów kwadratowych. Superbude to także idealne miejsce do organizacji konferencji, wydarzeń i spotkań. Hotel Superbude jest ponadto niezwykle ekscytujący z kulinarnego punktu widzenia. W budynku znajduje się restauracja „NENI am Prater”, tym samym na gości czeka fantastyczna izraelska restauracja z barem i tarasem na dachu. 

Superbude Wien
Perspektivstraße 8
1020 Wiedeń
www.superbude.com

Oddany duchowi czasu: Zoku Vienna 

Tuż obok Superbude, 1 czerwca w Wiedniu pojawił się kolejny nadzwyczajny akcent na scenie hotelowej. Zoku Vienna to pierwszy w Austrii hotel holenderskiej grupy Zoku. Oferowana jest innowacyjna koncepcja stanowiąca udaną próbę odnalezienie równowagi między życiem a pracą. Hybryda domowego biura, która ma przede wszystkim przypaść do gustu osobom, które dużo podróżują służbowo. To właściwe miejsce również dla osób podróżujących prywatnie, które szukają swobodnej atmosfery. Gwarantuje to stylowe wnętrze 131-pokojowego hotelu butikowego o hostelowym uroku, zaprojektowane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Filozofią hoteli Zoku jest tworzenie miejsc, które od pierwszej wizyty goście pragną nazwać swoim drugim domem. W tym celu stworzono obszary wspólne, tzw. Social Spaces. Jest to przestrzeń, gdzie możliwe są spotkania w gronie gości hotelowych. Ponadto odzwierciedlają towarzyski zgiełk tętniącej życiem dzielnicy. Na przykład na tarasie na dachu z widokiem na Prater, we własnej przestrzeni eventowej hotelu oraz w Living Kitchen, gdzie wszyscy gromadzą się przy dużym stole.

Zoku Vienna
Perspektivstraße 6
1020 Wiedeń
www.livezoku.com/vienna

Z drewna, ale nie sztywny jak drewno: Dormero HoHo 

Szczególnie ekscytującym nowym nabytkiem na scenie wiedeńskich hoteli jest Dormero HoHo. Jest to pierwszy projekt Dormero Group w Austrii. Na premierowy obiekt wybrano specjalną lokalizację. Hotel, który otworzy swoje podwoje na początku lipca 2021 r. znajduje się w Seestadt Aspern, w jednym z największych miejskich obszarów planistycznych w Europie. Do Seestadt można dojechać metrem z centrum w 20 minut. Sam budynek hotelu, wieżowiec HoHo, to jeden z najwyższych drewnianych drapaczy chmur na świecie, który wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. Wieżowiec składa się w 75 procentach z drewna i wznosi się na 84 metry w niebo. Na gości czeka kosmopolityczna, luźna koncepcja hotelu ze świeżą atmosferą. Goście 143-pokojowego Dormero HoHo również z łatwością zapamiętają adres hotelu. Znajduje się na promenadzie Janis Joplin. Dlaczego? Nazywając nowe obszary ruchu, miasto Wiedeń bierze pod uwagę przede wszystkim kobiety – ważny aspekt nowoczesnego rozwoju miast.

Dormero HoHo
Janis Joplin Promenade 26
1220 Wiedeń
www.dormero.de/hotel-wien

Czysty luksus na Ringstrasse: Almanac Vienna  

Na tych, którzy chcą w Wiedniu poczuć się szczególnie luksusowo, od 2022 r. będzie czekać idealny hotel. Wiedeński Almanac jest obecnie budowany przy prawdopodobnie najpiękniejszym bulwarze na świecie, wiedeńskiej Ringstrasse. Hotel jest planowany jako 5-gwiazdkowy plus hotel ze 111 miejscami noclegowymi, z czego ponad dwie trzecie to apartamenty. Hotel znajduje się w zabytkowym, dawnym pałacu Henckel-Donnersmarck, który zostanie całkowicie przebudowany, aby sprostać nowym potrzebom. W trakcie prac budowlanych powstaną w Almanac Vienna również sale eventowe, które będą jednymi z najpiękniejszych w Wiedniu. Spa, concept store, kawiarnia i wysokiej klasy restauracja z barem dopełniają luksusowy projekt.

Almanac Vienna
Parkring 14-16
1010 Wiedeń
www.almanachotels.com/vienna

2022 i 2023: Rosewood i Mandarin Oriental 

Ogłoszony w tym roku „Najbardziej pożądanym celem podróży 2021” przez sieć luksusowych podróży „Traveler Made”, Wiedeń, będzie nadal zapewniał dużą dynamikę w sektorze luksusowym w nadchodzących latach. Intensywne prace trwają obecnie przy wiedeńskim deptaku Am Graben, w samym sercu Wiednia. Wraz z Rosewood Vienna powstaje piąty hotel sieci Rosewood Hotels w Europie. Otwarcie 5-gwiazdkowego hotelu zapowiedziano na lato 2022 roku. Nie tylko elegancka lokalizacja jest wyjątkowa. Hotel, który dysponuje 99 pokojami i apartamentami, mieści się w zabytkowym budynku banku z lat 30. XIX wieku, który jest adaptowany z dużym wysiłkiem konstrukcyjnym. 

Także w 2023 r. nastąpi znaczny wzrost w segmencie luksusowym. Pierwszy w Austrii hotel Mandarin Oriental powstaje we wspaniałym budynku w stylu secesyjnym z przełomu wieków w Wiedniu około 1900 roku w Riemergasse, w pobliżu katedry św. Szczepana. Planowane jest 151 pokoi i apartamentów oraz 17 luksusowych apartamentów na poddaszu. Za projekt Mandarin Oriental odpowiedzialny jest znany londyński zespół projektantów Goddard Littlefair, który zrealizował już takie hotele jak Intercontinental Hotel Berlin, Hilton Monachium i Corinthia Hotel Budapest.

Rosewood Vienna
Graben 21/Petersplatz
1010 Wiedeń
www.rosewoodhotels.com/en/vienna

Mandarin Oriental
Riemergasse 7
1010 Wiedeń
www.mandarinoriental.com/media-centre/press-releases/corporate-development-mo-vienna


Contact

Vienna Tourist Board
Matthias Schwindl
Tel. (+ 43 1) 211 14-361